Poniedziałek, 1 Marca 2021  Imieniny: Albin, Antoni, Antonina
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < luty 2020 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Liczba odwiedzin
4499922

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Ferie zimowe 2020 w Brzozowicy Dużej - II tydzień

 

 

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy od warsztatów pieczenia i zdobienia ciasteczek. Pod czujnym okiem Pani Beaty powstawały różne rodzaje smakołyków: ciasteczka z marmoladą, pierniczki, babeczki oraz deserki.

 

 

 

 

 

 

We wtorek 21 stycznia wyjechaliśmy do Gminnej Biblioteki aby spotkać się z żołnierzami z 23 Batalionu Lekkiej Piechoty. Dzieci miały możliwość nie tylko pooglądać ale także przymierzyć, potrzymać czy popatrzeć przez lornetkę noktowizyjną. Omówiona została budowa broni. Wszyscy mogli przymierzyć kamizelki kuloodporne oraz hełmy żołnierskie.

 

 

22 stycznia filie biblioteczne z Brzozowicy i z Olszewnicy zorganizowały Bal Przebierańców. Za oprawę muzyczną i ciekawe poprowadzenie imprezy dziękujemy Panu Ryszardowi Stefańskiemu. Podczas prezentacji strojów każde dziecko otrzymało upominek.

 

 

W dniu 23 stycznia 2020 r. w Domu Kultury w Brzozowicy Dużej odbyły się zajęcia "Spotkanie z techniką". Zajęcia prowadził Pan Ryszard Dołęga. W czasie spotkania zaprezentował zasadę działania drukarki 3D w połączeniu z wydrukiem elementów na drukarce. W skrócie przedstawił również sposób projektowania elementów do wydruku z wykorzystaniem strony www.tinkercad.com.
W drugiej części zaprezentował działanie i sposób programowania sterowników mikroprocesorowych w oparciu o Arduino. Uczestnicy mieli możliwość zaobserwowania działania urządzeń sterowanych Arduino: taśm LED, wyświetlaczy LED i LCD, miniplotera wykonanego z napędów CD, wiertarki, robota. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się nauka programowania pracy robota. Uczestnicy mieli również możliwość wykonywania prostych połączeń układów sterowania wykorzystujących diody świecące LED, w oparciu o proste schematy elektroniczne.

 

 

W ostatnim dniu ferii wyjechaliśmy na wycieczkę do Siedlec, którą rozpoczęliśmy od seansu filmowego w  kinie, do wyboru mieliśmy dwa filmy: Doktor Dolittle i Urwis, następnym punktem był 2 godzinny pobyt w Parku Wodnym. Na zakończenie odwiedziliśmy Mc`Donalda.

 

 

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów ferii w Brzozowicy: Gminie Kąkolewnica, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kąkolewnicy, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej z Brzozowicy Dużej, radnemu z Brzozowicy Dużej Panu Tomaszowi Mazurkowi, Hurtowni Owocowo-Warzywnej Krzysztof Wasiluk z Międzyrzeca Podlaskiego, Pani Marzenie Kurowskiej, Panu Leszkowi Wójcikowi i Pani Katarzynie Mikołajczuk. Dziękuję wszystkim osobom  i organizacjom, które aktywnie wzięły udział w organizacji zajęć podczas ferii zimowych w Domu Kultury w Brzozowicy Dużej.