Czwartek, 25 Lutego 2021  Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < November 2012 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Number of visits
4493237

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Ślubowanie pierwszoklasistów 23.10.2012

W dniu 23 października 2012 roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Oświatowego - Szkoły Podstawowej w Kąkolewnicy dokonali aktu ślubowania pierwszoklasistów i zostali pasowani na uczniów szkoły.

 

W uroczystości tej wzięło udział 44 uczniów klas I wraz z wychowawczyniami p. Małgorzatą Kłos i p. Barbarą Gomółką, dyrektorzy: ZO Wiesław Kłos, wicedyrektor ds. Szkoły Podstawowej Jolanta Woch i wicedyrektor ds. Gimnazjum Bogusław Krzymowski oraz zaproszeni na tą uroczystość goście w osobie: sekretarza UG w Kąkolewnicy p. Jacka Zgorzałka, Przewodniczącego Rady  Gminy w Kąkolewnicy p. Andrzeja Capa, dyrektor GOK p. Bożenę Adamowicz, wikariusza tutejszej parafii Grzegorza Suwałę, grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej, przewodniczącego Rady Szkoły p. Arkadiusza Jakubika, a także licznie zgromadzeni rodzice i goście pierwszoklasistów.

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie zapoznały i wdrażały swoich uczniów do części artystycznej jak również do jakże ważnego momentu ślubowania i pasowania na ucznia. Przygotowania i przepiękna dekoracja hali gimnastycznej to również zasługa rodziców uczniów klas I, którzy od początku roku czynnie i ochoczo włączali się w organizację tej uroczystości. Przedstawienie rozpoczęło się od poloneza w wykonaniu pierwszoklasistów następnie w dalszej części dzieci prezentowały swoje umiejętności i zdolności: wokalne, taneczne oraz edukacyjne przed licznie zgromadzoną publicznością.

Po zakończeniu części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu przysięgi pan dyrektor dokonał pasowania na ucznia zaś pani wicedyrektor wraz z gratulacjami rozdała dyplomy.

Na zakończenie tej uroczystości głos zabrała p. Jolanta Woch, która życzyła uczniom sukcesów w nauce i miłej współpracy.

Rodzice poszczególnych klas przygotowali w salach poczęstunek dla gości, nauczycieli oraz swoich pociech.