Czwartek, 25 Lutego 2021  Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < July 2012 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30          
Number of visits
4493246

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Wakacyjny Piknik na Strzelnicy 25.07.2012

IV „Wakacyjny  Piknik Ekologiczny na Strzelnicy” rozpoczął się od wspólnych zabaw i konkursów sportowych do czasu kiedy na strzelnicę nie przybyły kucyki i konie wierzchowe ze STAJNI BORYSIUK z Głównego, państwa Agnieszki i Romana Borysiuków. Były pokazy jazdy adeptów  ze szkółki jeździeckiej a następnie przejażdżki na kucykach i koniach z których skorzystali najmłodsi uczestnicy pikniku.

W dalszej części spotkania w roli głównej wystąpił leśniczy Leśnictwa Kąkolewnica P. Hubert Piróg, który opowiadał o swojej pracy,  największy nacisk kładąc na problem zaśmiecania lasów. Przygotował ciekawy konkurs wiedzy związany z ekologią a wszystkich opowiadających nagradzał upominkami. Najważniejszym punktem spotkania był konkurs na zebranie jak największej ilości śmieci w czasie jednej godziny. Wystartowało w nim 6 drużyn, które w najbliższym otoczeniu strzelnicy z wielkim zapałem sprzątały las. Każda z drużyn miała opiekuna którym była osoba dorosła. Po zebraniu śmieci zostały zważone i  rozstrzygnięto która drużyna zebrała ich najwięcej. Łącznie zebrano prawie ćwierć tony nieczystości. Zwyciężyła drużyna w składzie : Aleksandra Sobota, Magdalena Stolarczyk, Wiktoria Kaliszuk, Adrianna Gawryszuk – opiekun Sylwia Parafian; drugie miejsce: Adam Kośmider, Krzysztof Grzywacz, Paweł Zalewski, Jakub Kubaczyński, Patryk Winnicki – opiekun Justyna Ładna; trzecie miejsce: Michał Wasąg, Maciej Wasąg, Kacper Król, Gabriela Ładna – opiekun  Jan Ładny.  Wszyscy uczestnicy zbiórki śmieci zostali nagrodzeni nagrodami i upominkami ufundowanymi przez leśniczego i Nadleśnictwo. W dalszej części spotkania odbywały się kolejne konkurencje i zabawy sportowo-sprawnościowe, zostały pokazane i omówione kolejne prace które przygotowały dzieci na konkurs ekologiczny „coś z niczego”, na trawie popisywały się tancerki tańca nowoczesnego, a na zakończenie wystąpiła grupa wokalna przy akompaniamencie gitarzysty. Na pikniku nie mogło zabraknąć pieczenia kiełbasek przy ognisku oraz waty cukrowej i słodkich niespodzianek.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

I . Rzut piłeczką do puszek ( startowało 46  osób )

1.    Wiktoria Kaliszuk z Warszawy
2.    Bartek Stefański z Kąkolewnicy
3.    Adam Kośmider z Olszewnicy
4.    Paweł Zalewski z Lipniak
5.    Filip Zalewski z Kąkolewnicy

II. Rzut piłką do kosza do opon  ( uczestniczyło  26 zawodników )

1.    Kasia Ładna z  Kąkolewnicy
2.    Adam Kośmider z Olszewnicy
3.    Patryk Winnicki z Brzozowicy  Dużej
4.    Milena Wardziak z Kąkolewnicy
5.    Kasia Ładna z Kąkolewnicy

III. Rzut ringo do celu ( uczestniczyło 39  zawodników )

1.    Adrianna Gawryszuk z Żakowoli Starej
2.    Adam Kośmider z Olszewnicy
3.    Paweł Zalewski z Lipniak
4.    Magdalena Stolarczyk z Polskowoli
5.    Patryk Winnicki z Brzozowicy Dużej

Organizatorzy składają wielkie podziękowania Państwu Agnieszce i Romanowi Borysiukom z Głównego oraz Nadleśnictwu w Radzyniu Podlaskim i leśniczemu  Panu Hubertowi Pirogowi za nieocenioną pomoc  przy organizacji pikniku.