Wtorek, 9 Marca 2021  Imieniny: Apollo, Dominik, Franciszka
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < luty 2020 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29  
Liczba odwiedzin
4513143

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Spotkanie z kulturą i tradycją Kąkolewnicy, w ramach cyklu spotkań "Z HIERONIMEM PO LUBELSZCZYŹNIE"

 

W dniu 20 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbyło się spotkanie z kulturą i tradycją Kąkolewnicy w ramach cyklu spotkań „Z Hieronimem po Lubelszczyźnie”.

Repertuar swój przedstawił zespół "Wrzos" z Kąkolewnicy. Spotkanie rozpoczęła Pani Ewa Halicka , która pięknym i ciepłym głosem przedstawiła cel spotkania. Następnie głos zabrał Pan dyrektor Tadeusz Sławecki, który powitał zebranych. Dyrektor wydziału kultury Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie wręczył na ręce prowadzącego Zespół Wrzos, Sławomira Wocha okoliczniościowy grawerton, z okazji 20 rocznicy powstania Zespołu.
Piosenkami o ojczyźnie rozpoczął swój koncert zespół.
Pani Wójt, Anna Mróz opowiedziała o naszej gminie a Wrzos zaśpiewał 2 piosenki o uśmiechu. W dalszej części Pani Zofia Goławska przybliżyła postać Pani Ireny Golec i opowiedziała o konkursie literackim "Czerwona róża dla Niej". Zespół wykonał 2 piosenki Bułata Okudżawy- "Modlitwa" i "Pożegnanie z Polską". Laureaci konkursu, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Turowie oraz nauczycielka Pani Alicja Zieńczuk przedstawili fragmenty nagrodzonych prac. Pani sołtys, Jadwiga Cisak zaprezentowała swój wiersz o Irenie Golec. Ogromny aplauz publiczności nastąpił po występie Blanki Woch, która zaśpiewała z Wrzosem piosenkę "Una Paloma Blanka". Na zakończenie występu zespół poprosił o współne wykonanie piosenki "Hej w dolinie jaworek" Pana dyrektora Sławeckiego. Zgromadzona publiczność bardzo ciepło wypowiadała się o występ Wrzosu. Po występie nastąpiła degustacja potraw.
KGW z Turowa przgotował barszczyk z pasztecikami, racuchy z serem, pączki i sernik, zespół Wrzos mrówkowce, Pani sołtys Bernadeta Buc racuchy z makiem, Pani sołtys z Jurek Aldona Majczyna pączki ziemniaczane z konfiturą.