Środa, 3 Marca 2021  Imieniny: Asteriusz, Hieronim, Kunegunda
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < luty 2019 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
26 27 28      
Liczba odwiedzin
4503107

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Podsumowanie II tygodnia ferii w Brzozowicy Dużej

 

129

 

Już za nami tydzień pełen atrakcji i dobrej zabawy

 

 

 

W poniedziałek 18 lutego w Brzozowicy miłośnicy gier komputerowych spotkali się na Turnieju FIFA'19. W zawodach wystartowało 12 zawodników. Po zaciętej i emocjonującej walce wyłoniono najlepszych zawodników turnieju. Zwyciężył Piotr Siedlanowski, drugie miejsce zajął Jonasz Nowik a trzecie Kamil Celiński. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Kąkolewnica.

W dniu 19 lutego w Domu Kultury w Brzozowicy Dużej odbyły się warsztaty  pieczenia i zdobienia ciasteczek. Pod czujnym okiem Pani Beaty Kocińskiej powstawały rożne rodzaje smakołyków: oponki serowe, kocie oczka, muffinki i desery z  galaretek. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w tworzenie  słodkości. Na koniec była degustacja ciasteczek wykonanych przez dzieci. Zajęciom towarzyszyły różne zabawy ruchowe. Podziękowania dla Pani Beaty Kocińskiej, która poświęciła swój czas i poprowadziła z dziećmi zajęcia, podziękowania także dla GOK w Kąkolewnicy i Pani Katarzyny Mikołajczuk za sfinansowanie produktów niezbędnych do dzisiejszych warsztatów.

Kolejna Noc Bibliotek w Brzozowicy w której uczestniczyły dzieci z Brzozowicy, Mościsk i Olszewnicy. Gościliśmy Panią Elżbietę Ługowską - sekretarz w Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która przybliżyła nam problem współczesnych uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Kasia Zgorzałek wcieliła się w prezenterkę programu: "Kocham cię Polsko". Uczestnicy nocy zmagali się wieloma interesującymi  konkurencjami np. plotka, kto jest kim, kalambury, urodziny, co ludzie powiedzą i innymi. Nie zabrakło wspólnych integracyjnych zabaw poprowadzonych przez organizatorów tej imprezy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej bezsennej nocy...

21 lutego w Domu Kultury w Brzozowicy odbył się mini turniej szachowy i warcabowy. Sędzią zawodów był Pan Henryk Stelmaszczyk. Po rozegraniu 5 rund wyłoniono najlepszych zawodników. W turnieju szachowym zwyciężyła Paulina Kalinowska, II miejsce zajęła Kamila Maciejczyk, III - Kasia Lech. Natomiast w turnieju warcabowym I miejsce zdobył Mikołaj Wawdysz, II - Piotr Kalinowski, III- Filip Szaniawski. Dziękujemy bardzo Panu Henrykowi, który po raz kolejny zgodził się poprowadzić u nas turniej. Wszystkie dzieci  biorące udział w turnieju otrzymały upominki, które ufundowała Gmina Kąkolewnica.

         W ostatnim dniu ferii pojechaliśmy do Siedlec. Byliśmy na lodowisku, w kinie Helios na wzruszającym filmie: "Chłopiec z burzy" oraz w Mc Donald's. Był to pierwszy taki wyjazd podczas ferii zimowych z naszej miejscowości. Dlatego wielkie podziękowania dla Pani Bożeny Adamowicz - dyrektor GOK w Kąkolewnicy, która pomogła w organizacji tego wyjazdu. Podziękowania również dla opiekunów: Agnieszki Olszewskiej, Iwony Zgorzałek i Anety Wawdysz.

(Tekst i zdjęcia Aneta Wawdysz)