Poniedziałek, 1 Marca 2021  Imieniny: Albin, Antoni, Antonina
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < maj 2019 > >>
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Liczba odwiedzin
4499934

Sonda

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

XV- Powiatowe Spotkania Twórców Wsi

 

 

W dniu 01 grudnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyły się XV- Powiatowe Spotkania Twórców Wsi, gdzie swoje dokonania artystyczne przedstawiło 18 twórcy z powiatu radzyńskiego.

z Turowa - Koczkodaj Marianna, Czerwińska Alina, Dębińska Elżbieta i Dudek Ewa

z Lipniak - Kowalczyk Mirosława i Grzywacz Joanna

z Żakowoli Poprzecznej- Rarak Jadwiga

z Brzozowicy Dużej - Kozioł Zofia

z Kąkolewnicy-Bystrzycka Mirosława, Kosel Ewa, Kazimiera Siłuszyk, Gomółka Danuta, Drelowiec Zofia, Sawińska Ewa, Wereszczyńska Eugenia i Bogucka Zdzisława

z Wrzosowa - Sawicka Grażyna

z Planty – Kulicka- Muszyńska Mieczysława

Prace tych twórców można było podziwiać okolicznościowej wystawie, każdy twórca miał okazję powiedzieć coś o sobie i swojej twórczości, po prezentacji każdy z nich był nagradzany przez panią wójt gminy Anną Mróz okolicznościowym dyplomem i nagrodą książkową.

Zakup nagród Pokryto z Dotacji Powiatu Radzyńskiego

           Oprócz twórców na scenie GOK-u zaprezentowały się zespoły śpiewacze z terenu gminy Kąkolewnica, biorące udział w „Konkursie dla zespołów śpiewaczych na najlepsze rozśpiewanie publiczności”. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze: „Wrzos” z Kąkolewnicy, „Brzozowianki” z Brzozowicy Dużej, „Tęcza” z Brzozowicy Małej, „Niezapominajki” z Turowa, „Podlasianki” z Lipniak, „Zorza” z Polskowoli „Różanki” z Żakowoli Starej i „Kalina” z Wygnanki. Ocena występów śpiewaczych była w rękach publiczności, każdy z uczestników spotkania mógł oddać swój głoś na dowolny zespół a rolą jury było jedynie policzenie głosów i przedstawienie wyników głosowania publiczności.

Największą liczbę głosów otrzymał „WRZOS” z Kąkolewnicy -25 głosów przed „BRZOZOWINKAMI” z Brzozowicy Dużej 15 głosów i „NIEZAPOMINAJKAMI” z Turowa 14 głosów.

               Nagrodę publiczności w 2018 roku otrzymuje:

Zespół WRZOS z Kąkolewnicy i nagrodę finansową w wysokości 150 zł

 

Uznając poziom rozśpiewanej publiczności za wyrównany, pozostałe zespoły, postanowiła wszystkich nagrodzić następującymi nagrodami finansowymi:

Brzozowianki z Brzozowicy Dużej – 100 zł

Niezapominajki z Turowa – 100 zł

Różanki z Żakowoli Starej – 100 zł

Kalina z Wygnanki – 100 zł

Tęcza z Brzozowicy Małej– 100 zł

Podlasianki z Lipniak – 100 zł

Zorza z Polskowoli – 100 zł

     Komisja konkursowa serdecznie dziękuje i docenia zaangażowanie zespołów. Zachęca do właściwego doboru repertuaru, dostosowanego do możliwości publiczności – utwory nie mogą być zbyt trudne, niemożliwe do prawidłowego wykonania pod względem rytmicznym jak i melodycznym oraz fakt, iż wykonywane piosenki powinny być powszechnie znane a śpiewany tekst zrozumiały.

Każdy z zespołów otrzymał z rąk pani Wójt Gminy Anny Mróz i pani wiceprzewodniczącej Rady Gminy Renaty Czerwińskiej okolicznościowe dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez organizatorów.

       Po prezentacjach był czas na poczęstunek, zwiedzanie wystawy i rozmowy z twórcami. Organizatorami imprezy byli : Wójt Gminy Anna Mróz i Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.