<< | < | April 2012 | > | >> | ||
Mo | Tu | We | Th | Fr | Sa | Su |
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 |
W dniu 14 kwietnia 2013 roku w sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy odbył się I Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego Par Początkujących „Kąkolewnica 2013”. Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego. Oceną tańczących zajęło się jury konkursowe w składzie :
Ewa Wojciechewicz – instruktor tańca, klub tańca w Lubartowie
Konrad Buczma – instruktor tańca, klub tańca w Chełmie
Michał Oleszczyński – instruktor tańca, klub tańca w Lublinie
Na parkiecie zaprezentowało się 35 par tanecznych oraz solistek, reprezentujących kluby tańca:
CHOCHLIK z Lubartowa, AMIGO DANCE z Białej Podlaskiej, STUDIO RUCHU KORNASZEWSCY z Garwolina, AXEL z Lublina i RYTM z Chełma. Każda para oraz solistki tańczyły kombinację składającą się z tańców standardowych i latynoamerykańskich. W przerwach między kategoriami tańców towarzyskich, zaprezentowane zostały ciekawe układy tańców nowoczesnych przez solistki oraz zespoły taneczne.
W kategorii do lat 9 – początkująca
I miejsce – Cezary Kowalski – Natalia Listosz – Chochlik Lubartów
– Bartek Przebierowski – Patrycja Koziej – Rytm Chełm
– Bryan Biernacki – Oliwia Wiejak – Rytm Chełm
– Wiktor Daniluk – Julia Koszewko – Amigo Dance Biała Podlaska
II miejsce – Brajan Stefański – Kinga Kanatek – Amigo Dance Biała Podlaska
– Kinga Dębska – Chochlik Lubartów
– Wiktor Litwiniec – Agata Stolarczyk – Amigo Dance Biała Podlaska
– Jakub Komoń – Wiktoria Głowniak – Amigo Dance Biała Podlaska
III miejsce – Joanna Dębska – Chochlik Lubartów
– Karol Megnit – Maja Wróbel – Amigo Dance Biała Podlaska
– Agnieszka Plusińska – Amigo Dance Biała Podlaska
– Cezary Cap –Zuzia Mróz – Amigo Dance Biała Podlaska
W kategorii do lat 9 – zaawansowana
I miejsce – Arkadiusz Malicki – Weronika Kopeć – Chochlik Lubartów
– Michał Koczkodaj – Natalia Chromik – Amigo Dance Biała Podlaska
– Kacper Dobrowolski – Ola Buc - Amigo Dance Biała Podlaska
II miejsce – Bartek Stefański – Kamila Kulik – Amigo Dance Biała Podlaska
– Krzysio Onyszczuk – Zuzanna Wróbel – Amigo Dance Biała Podlaska
III miejsce – Patryk Gomółka – Dominika Komoń – Amigo Dance Biała Podlaska
– Emil Chromik – Patrycja Komoń – Amigo Dance Biała Podlaska
W kategorii 10-11 lat - początkująca
II miejsce – Jakub Gadzała – Wiktoria Gziut – Chochlik Lubartów
– Mikołaj Drygiel – Kinga Kujawa – Rytm Chełm
W kategoriach 10- 11 i 12 -13 lat - zaawansowana
I miejsce – Wiktor Daniec – Natalia Lewkowicz – Rytm Chełm
– Przemek Gromuł – Kasia Gałązka – Studio Ruchu Kordaszewscy Garwolin
II miejsce – Oliwia Dubilis – Axel Lublin
– Kacper Ziomek-Marysia Rękawek – Studio Ruchu Kordaszewscy Garwolin
III miejsce – Hubert Kamiński – Klaudia Siurek – Axel Lublin
– Dominik Cienkusz-Sara Woskowicz – Amigo Dance Biała Podlaska
W kategorii 12 – 13 lat – początkująca
I miejsce – Piotr Obst – Ola Hnydka – Rytm Chełm
– Mikołaj Satrczewski – Weronika Maziarz – Rytm Chełm
– Maciej Kołodziej – Weronika Nowacka – Rytm Chełm
II miejsce – Mikołaj Nowosad – Ula Żmijka – Rytm Chełm
III miejsce – Jakub Kostyła – Michalina Tomaszewska Chochlik Lubartów
W kategoriach 14-15 i pow. 15 lat– zaawansowana
I miejsce – Sylwester Kozak – Aleksandra Grygiel – Chochlik Lubartów
II miejsce – Tomek Głaszczka – Alicja Sobota – Studio Ruchu Kordaszewscy Garwolin
III miejsce – Michał Pióro – Zofia Pióro – Chochlik Lubartów
Wszystkie pary i solistki bez względu na zajęte miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary. Puchary i dyplomy wręczyli Członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego – Pani Zofia Goławska, Przewodniczący Rady Gminy w Kąkolewnicy – Pan Andrzej Cap i wicedyrektor Zespołu Oświatowego Pan Bogusław Krzymowski.
Organizatorami turnieju byli: Klub Tańca Sportowego” Amigo-Dance” przy Szkole Tańca E. St. Juszczyk z Białej Podlaskiej, Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy i Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.
Turniej odbył się przy pomocy finansowej Powiatu Radzyńskiego.