Niedziela, 27 Listopada 2022  Imieniny: Damazy, Dominik, Leonard
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < November 2022 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Number of visits
5977264

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Biegów Niepodległościowych 2022

 

 DSC8086

 

     W dniu 10 listopada 2022 roku na stadionie gminnym w Kąkolewnicy odbyły się Jubileuszowe XXV  Biegi Niepodległościowe,  zorganizowane z okazji 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 

W biegach wystartowała rekordowa liczba 169 uczestników, 90 chłopców i 79 dziewcząt ze Szkół Podstawowych z Polskowoli, Kąkolewnicy, Żakowoli Poprzecznej, Turowa i Brzozowicy Dużej. Uczniowie w zależności od kategorii wiekowej startowali na różnych dystansach, oddzielnie chłopcy i dziewczęta.

W kategorii klas III i młodszych dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Emilia Musiatowicz z Brzozowicy Dużej
II miejsce – Liliana Kalinowska z Polskowoli
III miejsce – Hanna Olszewska  z Polskowoli

W kategorii klas III i młodszych chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Aleksander Biernacki z Kąkolewnicy
II miejsce – Igor Zalewski z Kąkolewnicy
III miejsce – Franciszek Kowalczyk z Kąkolewnicy

W kategorii klas IV dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Jolanta Dziwota z Turowa
II miejsce – Eliza Strzyżewska z Polskowoli
III miejsce – Wiktoria Kot z Żakowoli Poprzecznej

W kategorii klas IV chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Oliwier Afaltowski z Kąkolewnicy
I miejsce – Franciszek Olszewski z Polskowoli
III miejsce – Filip Sierpień z Polskowoli

W kategorii klas V dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Gabriela Chud z Kąkolewnicy
II miejsce – Maria Sójka z Polskowoli
III miejsce – Ewelina Rychlik z Kąkolewnicy

III miejsce – Lena Krasuska z Brzozowicy Dużej                                                                                                                                              

W kategorii klas V chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Gabriel Buczyński z Kąkolewnicy
II miejsce – Maksymilian Pilski z Brzozowicy Dużej
III miejsce – Patryk Wawdysz z Brzozowicy Dużej

W kategorii klas VI dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Paulina Sitkowska z Kąkolewnicy
II miejsce –  Izabela Nowik z Brzozowicy Dużej
III miejsce – Magdalena Sobota z Kąkolewnicy

W kategorii klas VI chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Szymon Zalewski z Kąkolewnicy
II miejsce – Paweł Ślusarczyk z Brzozowicy Dużej
III miejsce – Szymon Kieczka z Kąkolewnicy

W kategorii klas VII dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Zuzanna Kalinowska z Polskowoli
II miejsce –  Malwina Bożedajek z Polskowoli
III miejsce – Amelia Czapska z Żakowoli Poprzecznej

W kategorii klas VII chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Kacper Ładny z Kąkolewnicy

II miejsce – Dawid Bartczak z Brzozowicy Dużej
III miejsce – Kacper Rychlik z Kąkolewnicy

W kategorii klas VIII dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce – Natalia Zgorzałek z Brzozowicy Dużej
II miejsce –  Emilia Lipska z Kąkolewnicy
III miejsce – Gloria Gałecka z Kąkolewnicy

W kategorii klas VIII chłopców zwyciężyli:
I miejsce – Rafał Sierpień z Turowa

II miejsce – Mateusz Głowniak z Kąkolewnicy
III miejsce – Karol Nowik z Brzozowicy Dużej


Klasyfikacja drużynowa Szkół :

I miejsce – Kąkolewnica


II miejsce – Brzozowica Duża

III miejsce – Polskowola

IV miejsce – Żakowola Poprzeczna

V miejsce - Turów

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale. Wszystkie startujące drużyny otrzymały puchary. Nagrody wręczyła wójt Gminy Kąkolewnica Pani Anna Mróz, organizatorami biegów byli: Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy.