Sobota, 13 Sierpnia 2022  Imieniny: Diana, Dianna, Gertruda
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < September 2018 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
          1 2
3 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Number of visits
5607634

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

Wakacyjny piknik „W Bajkowej Krainie" - 27.07.2022

 

Czwarty piknik z cyklu Wakacyjnych pikników „W Bajkowej Krainie" miał miejsce w środę 27 lipca na stadionie gminnym w Kąkolewnicy. Przy pięknej słonecznej pogodzie fani bajki ''Shrek '' uczestniczyli w grach, zabawach i konkursach wynagradzanych drobnymi, słodkimi upominkami.

Na pikniku gościliśmy kierownika Placówki Terenowej KRUS z Radzynia Podlaskiego Pana Tomasza Stephana. Już od wielu lat przyjeżdżają na pikniki do Kąkolewnicy oraz do innych miejscowości gminy z ciekawymi konkursami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Spotkania zawsze rozpoczynają się pogadankami na temat bezpieczeństwa i wypadkowości przy pracach w rolnictwie - w których aktywny udział biorą najmłodsi uczestnicy pikników. Odbył się konkurs krzyżówkowy, w którym 6 najlepszych uczestników otrzymało nagrody rzeczowe.
Drugi gościem pikniku był przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej TUW Pan Waldemar Gomółka, który również miał dla piknikowiczów mnóstwo upominków, które wręczył wszystkim biorącym udział w zatańczeniu poloneza, liczba tańczących była naprawdę imponująca.
Tym razem poczęstunek dla uczestników pikniku przygotowały panie z zespołu śpiewaczego WRZOS z Kąkolewnicy, którego szefową jest pani Józefa Iwanowska. Panie Józefa, Stasia, Maria, Jola wspierane przez panią Irene Banach z kąkolewnickiego GOK-u, przygotowały ponad 700 sztuk kąkolewnickich pierogów, serwowane były m.in. pierogi na zimno z borówką, pierogi z soczewicą z tłuszczykiem oraz pierogi z serem na słodko. Przed degustacją zostały przeprowadzone warsztaty z przygotowywania pierogów przez uczestników pikniku.
Dla chętnych przygotowana był strzelnica z łuku sportowego na której każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w turnieju prowadzonym przez panią Magdalenę Michalak.

Wakacyjne Pikniki odbywają się dzięki pomocy wolontariuszy i sponsorów, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Na następny piknik zapraszamy w środę 3 sierpnia od godz.17.00 na stadionie gminnym w Kąkolewnicy. W kinie pod chmurką zostanie wyświetlony film pt. ,, Pszczółka Maja- Mały wielki skarb" początek seansu ok. godz. 20.00, wstęp oczywiście gratis!!!