Czwartek, 25 Lutego 2021  Imieniny: Bolebor, Cezary, Konstancjusz
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
<< < November 2012 > >>
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
5 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Number of visits
4493269

Poll

Jak często odwiedzasz naszą stronę?

codziennie - 19.4%
co drugi dzień - 5.6%
raz w tygodniu - 25%
raz w miesiącu - 8.3%
raz w roku - 41.7%

V Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec p.t. „Czerwona Róża dla Niej” - 04.11.2012

Protokół z posiedzenia Jury V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Ireny Golec p.t. „Czerwona róża dla Niej”

organizowanego pod honorowym patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej  Tadeusza Sławeckiego

Komisja w składzie:

   Przewodniczący

Ryszard Kornacki ( członek Związku Literatów Polskich w Lublinie, prezes Międzyrzeckiego Stowarzyszenia Teatralnego, autor wielu tomików poetyckich, laureat konkursów ogólnopolskich )

   Sekretarz           

Katarzyna Wileńska  ( absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu  Warszawskiego, poetka, animator kultury)

   Członek              

Janina Karasiuk ( poetka, autorka utworów o tematyce ludowej, laureatka konkursów ogólnopolskich)

W dniu 15.X.2012 r., po zapoznaniu się z 87 zestawami prozy i poezji, 220 utworami, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W dziedzinie prozy:

Kat. I   
          
  I miejsce          

Klaudia Pieńkus  godło „FILIFIONKA” z  Żakowoli Starej, za umiejętne przekazywanie emocji oraz wzruszającą opowieść

  II miejsce         

Karol Korólczyk godło  „LOLEK” z Turowa, za bogatą wyobraźnię oraz sprawnie poprowadzoną narrację w utworach „Przygoda Małej Gwiazdki” i „Leśna Przygoda Marka”

  Wyróżnienie:   

Paweł Studnicki godło „KOSZYKARZ” ze Świdnicy, za naturalne dialogi oraz poprawną kompozycję opowiadania „Nad stawem”

Weronika Przybysz godło „BŁYSKAWICA” z Turowa, za przemyślaną formę utworu i pozytywny przekaz opowiadania „Przyjaźń na całe życie”

Kat. II

III miejsce         

Ewa Topyła  godło „FEDERATED” z Radzynia Podlaskiego za opowiadanie „ Sen o potędze”.

Wyróżnienie:    

Anna Hukaluk godło „BLANKA” z Grabowca, za wrażliwość  artystyczną i umiejętne przekazywanie emocji w utworze „Nikt nie powiedział zostań”
 
Dominika Domańska godło „BOSKA” z Grabowca, za dobrą kompozycję i interesującą tematykę utworu oraz autentyzm opowiadania „Tajemnica Ani”

Natalia Nowosz godło „BIEDRONKA” z Grabowca, za opowiadanie o przyjaźni, promujące pozytywne wartości

Adrianna Gawryszuk godło” STOKROTKA” z Żakowoli Starej, zaopowiadanie „Talizman” - dobre warsztatowo i z ciekawym przesłaniem

Kat. III

III miejsce         

Piotr Studnicki godło „TANCERZ” ze Świdnicy, za dobry poziom humorystyczny styl „Legendy o Kamienicy pod Złotym Kogutem”

Wyróżnienie:    

Anna Topyła godło „ANNA” z Radzynia Podlaskiego, za dojrzałość i ciekawe ujęcie tematu w opowiadaniu „Róża”

Kat. IV
 
 I miejsce           

Andrzej Chodacki  godło „GÓRAL”  z Parczewa, za  bardzo dobry styl i niełatwą tematykę nadesłanych utworów                          

 II miejsce          

Krzysztof Martwicki  godło „MIEDZOWY”  z Warszawy, za dobrze wystylizowaną narrację i jednolitą perspektywę opowiadania „Wariaci”

 III miejsce       

Alicja Mazan- Mazurkiewicz godło „DOBRANOC”  z Łodzi, za poetycki styl i sprawność językową tekstu „Złociste, srebrzyste niespanie”                 

 Wyróżnienie:   

Aleksandra Daniluk  godło „ODA” z  Łosic, za lekkość narracji i sprawny warsztat utworów „Władca doskonały”, „Niech cnoty przetestują ludzi” i „Czy inwencja pływa w kawie?”

W dziedzinie poezji:

Kat. I

II miejsce         

Klaudia Pieńkus godło „FILIFIONKA” z Żakowoli Starej, za poetycką wrażliwość i sprawny warsztat artystyczny w utworze „Moja jesień”

III miejsce       

Klaudia Siedlanowska godło „MSIA” z Brzozowicy Dużej, za to, iż z powodzeniem zmierzyła się  z tematyką związaną z osobą patronki naszego konkursu, Ireną Golec w utworach „Pamięć o Irenie Golec” oraz „Czerwona  róża dla Niej”

Wyróżnienie:  

Daniel Gawryszuk  godło „JOKER” z  Żakowoli Starej, za  pozytywną energię i poczucie humoru w wierszach „Wakacje” i „Karmel”     
                                           
Bartosz Hryńczuk  godło   „MAGNUS” z  Kąkolewnicy,  za poprawne warsztatowo wiersze „Moja klasa” i „Malinka”

Arkadiusz Iwanowski godło „REX” z Kąkolewnicy, za klasyczną formę i  pozytywne przesłanie wierszy

Dominika Kieczka godło „LILIA” z Kąkolewnicy,  za wiersz „Pytania”, poruszający autentyczny problem, pobudzający do refleksji
 
Kat. II

 I miejsce         

Maciej Henryk Modzelewski  godło „JEDNOROŻEC” z  Białobrzegów, za zestaw wyrównanych stylistycznie wierszy: „Żółte wiersze w podartych  trampkach”, „Deszcz” i „Na strychu”, ujawniających erudycję, wyobraźnię i  swobodę pióra autora

Wyróżnienie:   

Kamila Bartniczuk godło „MAGA” z  Terespola,  za wnikliwą obserwację świata wokół siebie wyrażoną  w wierszach „Gwiazdy”, „Wioska” i „Wiara  w Boga”
 
Karol Karczewski godło „KARCZEW” z Międzyrzeca Podlaskiego, za „Odę do czekolady”, interesującą stylistycznie, oraz „Limeryk”

Milena Kapczuk godło „DANONEK” z Lipniak, za ciekawą tematykę wierszy „List do nieba”, „Upadły anioł” i „Błazen” oraz niebanalną formę wypowiedzi

Kat. III

Wyróżnienie:    Joanna Tymoszuk godło „GIANNA” z Rzeczycy, za poetycką wrażliwość i wyobraźnię twórczą w utworach „Cierpienie niewinnej” i „Wybacz”
 
Małgorzata Katarzyna Makowska godło „INZA” z Tucznej za bogaty język i ciekawą kompozycję wierszy „Mój ocean” i „Zaufanie”

Klaudia Popik godło „K.P.” z Janowa Podlaskiego za dojrzałość przemyśleń i sprawny warsztat utworów „Może kiedyś”, „Porozmawiaj ze mną lirycznie” i „Miłość”

Kat. IV

I miejsce            

Anna Piliszewska godło „TAMARYSZEK” z Wieliczki, za wysoki poziom i spójność nadesłanego zestawu wierszy, oraz za poetycki obraz świata w utworze „Bukolika”

II miejsce          

Adam Bolesław Wierzbicki godło „KRYSZTAŁOWY BRUK” z Dłużka, za bardzo dobre warsztatowo i oryginalne w tematyce wiersze „Zapomniana wioska” i „Opuszczona zagroda”

III miejsce         

Bogdan Nowicki godło „BRUNO” ze Świętochłowic, za bardzo dobry literacko i artystycznie wiersz „Ludowy poeta”
                    
Wyróżnienie:    

Małgorzata Borzeszkowska godło „PO ZMROKU” z Lęborka, za liryzm i ciekawy styl nadesłanych wierszy „Obiecanki”, „Droga w zupełnej ciszy” i „Wierszyk na pożegnanie”
     
Regina Świtoń godło „SŁONECZNA ŁĄKA” z  Knyszyna, za interesującą metaforykę w nadesłanych utworach

Janusz Pyziński  godło „JUPITER” z Dębicy, za jednorodny stylistycznie zestaw wierszy „Słoneczna gałąź”, „Ojciec” i „Światła mojej drogi”

Dominik Sobol godło „WILHELM WAROWNY” z Terespola, za wyróżniający się styl i ciekawą tematykę utworów „Święta góra”, „Unplugged” i „Tożsamość”

Elżbieta Tylenda godło „KLIF” z Darłowa, za aktualną i niełatwą tematykę i poprawny warsztat utworów „Po tej stronie”, „Czułość” i „Dzień traszki”

Tadeusz Charmuszko godło „MANDRAGORA” z Suwałk, za melodyjność wiersza „Dzisiaj”

Krystyna Gudel godło „SZARA KOPERTA” z Suchowoli, za tematykę i sprawność warsztatu twórczego w utworach „Skrawek Podlaskiej Ziemi”, „Do Cisów Staropolskich” i „Do apelu!”


Wyróżnienie specjalne: 

Monika Mirończuk godło „BIEDRONECZKA” z Cełujek, za wspomnienie o Irenie Golec w utworze „Powołanie” i „Irenie Golec”.

Komisja stwierdza szerokie  zainteresowanie konkursem, prace napłynęły m.in. z Zielonej Góry, Lęborka, Bielsko Białej, Darłowa, Łodzi,  Suwałk,  Torunia, Wieliczki, Świdnicy, Płocka, Świętochłowic,  Parczewa, Milanowa, Białej Podlaskiej, Legionowa, Warszawy, Dębicy, Janowa Podlaskiego, Zamościa, Dęblina, Knyszyna, Lubartowa, Mińska Mazowieckiego,  Sernik, Dłużka, Kielc, Puław, Janowa Podlaskiego, Terespola, Łosic, a więc z całej Polski.

Ponadto komisja stwierdza dobry poziom konkursu, interesującą różnorodność tematyczną skupioną wokół spraw społeczno-obyczajowych oraz relacji międzyludzkich: rodzina, szkoła, praca, dom, przyjaciele. Utwory są odwołaniem do współczesnych problemów, są znakiem dzisiejszych czasów.

Komisja z ogromną przyjemnością podjęła się zadania rozdzielenia nagród finansowych ufundowanych przez siostrzenicę patronki naszego konkursu, Ireny Golec, oraz Bank Spółdzielczy w Międzyrzecu Podlaskim i Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.
Komisja postanowiła przyznać laureatom kategorii IV w dziedzinie poezji i prozy nagrody finansowe w wysokości:
I miejsce – 300 zł
II miejsce – 200 zł
III miejsce – 150 zł
wyróżnienie specjalne – 150 zł
wyróżnienia – 100 zł.